تبلیغات
كُلُواْ وَاشْرَبُواْ وَلاَ تُسْرِفُواْ إِنَّهُ لاَ یُحِبُّ .. = بهره وری - آیا با دیدن تصاویر زیر بازهم می توانیم مدعی باشیم یكی از با فرهنگ ترین ملت های دنیا هستیم؟
كُلُواْ وَاشْرَبُواْ وَلاَ تُسْرِفُواْ إِنَّهُ لاَ یُحِبُّ .. = بهره وری
eat and drink, and do not waste. he does not love the wasteful

خُذِالْعَفْوَ وَأْمُرْبِالْعُرْفِ وَأَعْرِضْ عَنِ الْجَاهِلِینَ گذشت پیشه كن و به [كار] پسندیده فرمان ده و از نادانان رخ برتاب  الأعراف  آیه ﴿۱۹۹﴾ 

1).این تصاویر نشان دهنده نمایی از وضعیت اسفناك آلودگی رود خانه قمرود( سمت چپ پل امیر كبیر در ست انتهای محدوده رودخانه قمرود (كه توسط شهرداری ساماندهی شده است) می باشد. بنده متنی برای آنها ندارم زیرا اولا  خود تصاویر گویای همه چیز هستند. ثانیا بنده از عواقب نوشتاری كه بوی انتقاد از كسی، سازمانی، نهادی بدهد می ترسم مگر كسی می تواند به اسب مدیران این مملكت كه مادرزادی مدیر و مدبر به دنیا آمده اند بگوید "یابو". ولی به تآسی از آیه شریفه بالا این تصاویر را بعد از مدتها مبارزه با نفسم در وبلاگم قرار دادم تا شاید وجدان های خفته بیدار شوند كه یا ایها الناس فكر نكنید همه مسایل ما سیاسی است و دیگر هیچ. حال قضاوت با شما بینندگان وبلاگ است كه آیا این هم تقصیر گربه كوره(آمریكا مكار، اسرائیل كودك كش، انگلیس توطئه گر، روسیه بدقول و...) می باشد یا نه خروجی عملكرد مدیران مدبّر این مرز و بوم. این نمونه ای است از مسایل زیست محیطی مان.

این تصویر نیز صنحه كراهت باری از نحوه مدیریت پسماندهای خانگی و غیر خانگی در منطقه شمال كشور می باشد. خلاصه بگم این تصویر گرفته شده از بستر یكی از رودخانه های زیبا و پر آب منطقه بندپی شرقی و ابتدای ورودی زادگاه ام می باشد كه شرح آن قبلا همراه با دو تصویر دیگر در این آدرس،رفته و این تصویر  را اینجا آورده ام كه بگویم این مشكل فقط مختص قم نیست متاسفانه كشوری است.

وَلاَ تُفْسِدُواْ فِی الأَرْضِ بَعْدَ إِصْلاَحِهَا وَادْعُوهُ خَوْفًا وَطَمَعًا إِنَّ رَحْمَتَ اللّهِ قَرِیبٌ مِّنَ الْمُحْسِنِینَ و در زمین پس از اصلاح آن فساد مكنید و با بیم و امید او را بخوانید كه رحمت‏ خدا به نیكوكاران نزدیك است   سوره  الأعراف آیه  ﴿۵۶﴾

 

2). این تصویر در ساعت 16 و 52 دقیقه مورخ 15 تیر ماه 1394 پشت چراغ قرمز قسمت جنوبی بلوار شهید محمود نژاد شهر ام القرای اسلام یعنی قم گرفته شده است. حقیر این خودرو را در بلوار صدوق (زنبیل آباد) مشاهده نمودم، از قضا با هم، هم مسیر شدیم و در یك فرصت كوتاه پشت چراغ قرمز مذكور بصورت عجله ای و به كمك دوربین مویابلم موفق به گرفتن این تصویر از آن شدم. داستان از قرار بود كه سه یا چهار نفر آدم (حداقل 24 ساله راننده كه بیشتر می زد) این موتورسیكلت را داخل یك خودرو سایپای ... قرارداده بودند و با خیال راحت از جانب پلیس بی آزار كشور تا آنجایی كه بنده دیدم در سه تا از بلوارهای مهم و پر تردد شهر(شهید صدوقی، شهید محمود نژاد و جمهور اسلامی) در حال جولان دادن و برای خودشان در حال صفا و سیتی بودند. حال سئوال اینجا است اگر در این بین در اثر یك ترمز ناگهانی، و یا هنگام عبور از دست اندازهای آنچنانی (تنها نرم و سخت افزار كنترل سرعت در شهرهای كشور حضرت مهدی(عجل) به وهم بعضی ها) این موتور كف خیابان ولو شده بود، حساب دیگر خودروهای عبوری و احتمالا عابران پیاده با كی بوده و یا خواهد بود؟  قطعا می فرمائید با كرامالكاتبین دیگر! مگر نه؟ چون این مورد تنها مورد این گونه استفاده بهینه، اقتصادی و فرهنگی از خودروهای سواری در كشور و شهر ما نبوده و نخواهد بود. این دو نمونه، مشتی هستند از خروارها رفتار های ناهنجار دركشورمان. تازه این دو مورد در شهری مشاهده می شود، كه به گفته مسئولین اداره‌کل امور مبلغین و مساجد معاونت فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی بیش از 33 هزار نفر روحانی  مبلغ به مناسبت ماه مبارک رمضان برای تبلیغ امور دینی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی به  دیگر نقاط كشور اعزام شده اند. تو خود حدیث مفصل بخوان از مجمل....


نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : فرهنگ، ملت، هنجار، پلیس، مبلغ، اسلم،
لینک های مرتبط :

یکشنبه 10 آبان 1394 01:24 ب.ظ
سلام مهندس بزرگوار،باخبر شدی که پل محل(منظور پل ارتباطی روی رودخانه سجادرود) در معرض تخریب قرار گرفته؟ متاسفانه پایه های اصلی پل در اثر طغیان آب و برداشت شن در پایین دست خالی شده و از طرفی دوتا از گوشوارهای بتنی دو سمت پل که سمت منزل آقایان سیف الله پور و محسن زاده قراردارد هم در معرض تخریب قرار گرفته است.
احمد الله وردی زاده لداریعلیك سلام بچه محل عزیز: خوب هستید. نه خبر نداشتم. خدا بخیر بگذراند. اگر مسله خیلی جدی است می توانید به ستاد حوادث استان خبر بدهید تا از وقوع فاجعه جلو گیری شود. خواستید بنده می توانم از طریق دوستانم در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان پیگیر امر شوم. راستی بچه محل!دریا او گل كدك این همه بچه محل خوب و با صفا كدام یكی هستید شما؟
پنجشنبه 22 مرداد 1394 05:46 ب.ظ
سلام آقای الله وردی زاده،چند وقت پیش از مسیر روستای لدار به دلیل ترافیک سنگین قصد داشتم از مسیر روستای لدار برای رسیدن به جاده فیروزکوه استفاده کنم که اگر حضرتعالی نیز اطلاع داشته باشید مسیر بسیار نزدیک و میانبر برای رسیدن به جاده فیروزکوه از سمت روستای لدار و امام زاده رضا داره،درحین عبور باصحنه های نچندان خوشایند مواجه شدم که در ذیل بدان اشاره می نمایم:
1- از بدو ورود به این روستا بجای مشاهده یک منظره چشم نواز متاسفانه با انبوهی از زباله مواجه شدیم که نشان دهنده .....
2- از امکانات خبری نبود.
احمد الله وردی زاده لداری علیک سلام : در مورد بند اول بنده خودم شاکی هستم و یک پست به آن اختصاص دادم و می توانید به این آدرس http://productivitymahan.mihanblog.com/post/155 مراجعه نمایید. ولی در مورد امکانات منظورتان را متوجه نمی شوم، اگر منظور تابلوهای راهنمایی است خوب باید دهیاران و شوراهای روستاهای مسیر اقدام کنند. اگر منظور امکانات رفاهی مدنظرتان می باشد اولا چون مسیر پر تردد نیست ایجاد اینگونه امکانات چندان صرفه اقتصادی برای ساکنین ندارد. ثانیا همه زیباییهای آن جاده همان بکر بودن و خالی از مظاهر آلودگی های بشری است.خوب حالا گوشه ای از وجود مبارکتان را معرفی می فرمودید.
چهارشنبه 24 تیر 1394 03:46 ب.ظ
سلام،یه عکس از ابتدای ورودی لدار می ذاشتی خیلی بهتر بود تا بعضی ها.....
احمد الله وردی زاده لداری علیک سلام. قبلا تصویری از زیر پل لدار را گذاشتم و بعضی از دوستان و همان اونهایی كه مد نظر شماهستند، آمدند بنده را مورد نوازش و تفقد قرار دادند. در صور ت تمایل می توانید به آدرس:http://productivitymahan.mihanblog.com/post/155 مراجعه فرمائید. جالب است بدانید در آخر ین سفر به لدار 19 تا 22 خرداد امسال یك روز داشتم با ماشین از پل رد می شدم دیدم یكی از همسایگان رودخانه سجرو (اتفاقا یك خانم جوان و تحصیل كرده هم بود) پلاستیك زباله را از بالای پل پرتاب كرد داخل رودخانه، توقف نموده با اینكه خیلی كوچكتر از بنده بودند سلام عرض كردم و خیلی مودبانه به ایشان گفتم شما چرا؟ گفت عیب ندارد آب می برد( او ورنه) گفتم خواه او كجه ورنه، چرا شما آدم تحصیل كرده كشور و محل این جور فكر می كنید، گفتند اگر من یكی اینكار را نكنم كافیه؟ گفتم نه دیگران را نیز ارشاد كیند گفتند آقا مهندس بیكاری ها!! شما تا آخر خط را بخوان دیگه، ما هم مثل بچه آدم سرمون را انداخته پائین و دست از پا درازتر به راه مون ادامه دادیم. اگر خودتان را حداقل با اسم كوچك نه فامیلی معرفی می فرمودید خوشحال تر می شدم. دوست و با احتمال قریب به یقین فامیل عزیز(اگر لداری باشید)، شما به نحوه انتخاب اعضای شورای لدار و دهیار و همین طور شقه شقه شدن اهالی در هنگام انتخابات نمایندگان دقت نظر بفرمائید متوجه خواهی شد، تا این وضعیت وحدت و عدم یك پارچگی حاكم باشد وضعیت از این هم كه هست بدتر خواهد شد. بنده به چند نفر از دوستان تحصیل كرده هم سن و سال خودم (حالا با دامنه تغییرات 4 سال این ور و اون ور) پیشنهاد دادم بیاییم یك گروه و یا مجمع تشكیل بدهیم بعنوان نخبه گان كه نه! بلكه بعنوان آدم های به اصطلاح تحصیل كرده محل، تاثیر گذار و پیشرو در آبادی و پیشرفت لدار هركس به سهم خود كاری بكینم كسی استقبال نكرد. ولی خودتان دارید می بینید فقط یك سری كارهای نمایشی و چشم و هم چشمی در ایام محرم و رمضان راه افتاد و والسلام(من وارد اصل قضیه نمی شوم كه چه كسانی و با چه گذشته ای دارند این كار را می كنند). باور می فرمائید الآن سه سال است من دیگر حوصله دیدن این مسخره بازی ها را ندارم و دیگر در آن ایام لدار نمی آیم علی رغم اینكه یكی از محدود فرصتهایی است كه انسان می تواند خیلی از خاطرات نوستالوژیك دوران بچگی، نوجوانی و جوانی در آن ایام را مرور كند. اون ایامی كه جاده، ماشین و... غیره نبود و مردم از دل ایش كد دشت روز عاشورا می رفتند شاه زاده رضا(س)، یادش بخیر عمو مشهدی قلی آقا قلی نژاد (حالاحاجی)مسئول ساماندهی گروه نوجوانان بودند و قبل از آستانه مباركه سیّدحسنی(س) دستور می دادند بچه ها سر و پیشانی شان را گل مالی كنند. الآن چی؟ بچه هنوز سر از تخم در نیآورده و در یك اداره بزرگ و كوچك مشغول كار است طوری همراه دسته راه می ره آدم فكر می كنه دبیركل سازمان ملله. و دست ش را از داخل جیب و كنار ... تكان نمی دهد. دیگه بیشتر سرت را درد نیآورم و ناراحت تر از این كه هستیدتان ننمایم . پیروز و شاد كام باشید. طاعات و عباداتان مقبول درگاه حق و عیدتان پیشا پیش مباركباد.
دوشنبه 22 تیر 1394 07:28 ب.ظ
سلام
دقت کردم. خوبه به قم هم توجه داری. بله باید غصه خورد و اه کشید
احمد الله وردی زاده لداری علیک سلام حاج ابراهیم. این تازه آن بخش از وضعیتی است که قابل نمایش است. همانطور که در متن آورده ام بنده از عواقب کار نقد مدیریت استان خوفناکم والا اگر بتوان نوشت و دچار دردسر نشد به راحتی روزی مثنوی هفتاد من کاغذ می توان نوشت. شما اگر یک روز وقت بگذارید و یکی دو کیلومتر از وردی های فرعی شهر خارج شوید، وضعیتی از تخلیه انواع ضایعات و نخاله ها را کنار جاده مشاهده خواهید نمود که همانجا آه از نهادتان به عرش برخواهد خاست که آیا این وضعیت برازنده شهر کریمه اهلبیت می باشد. همین طور اگر یک سری به سایت دفع زباله البرز بزنید دیگر!!!!
یکشنبه 21 تیر 1394 02:59 ب.ظ
احمد جان اولا خوشحالم که واقعیت را بدور از تعلقات سیاسی مطرح می نمایید. بله ....در تصویر اول بطور اسفناکی شاهد آلودگی محیط زیست هستیم. بنده هم در طول چند سال گذشته هر زمان که از داخل رودخانه عبور می کنم با این صحنه فجیع روبرو می شوم. البته این معضل از همان ابتدا با انتقادات زیادی روبرو بود اما کو گوش شنوا. متاسفانه این تصویر که سیمای شهر قم را تحت الشعاع خود قرار داده است کاری بیخردانه و غیرقابل دفاع و به میراث از دولت پیشین است. من هم همانند شما معتقدم که ستون های مونوریل آن چنان رودخانه ی قم را آلوده و کریه نموده است که حتی توجه انسان را از آلودگی های داخل رودخانه نیز منحرف می نماید!!
یکشنبه 21 تیر 1394 02:40 ب.ظ
با تشکر از دقت نظرتان پیرامون محیط زیست و فرهنگ عمومی . محیط زیست واژه ی غریبی است که این روزها دستخوش دست درازی های زیادی شده است بقول رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام جناب آقای هاشمی : متأسفانه تهدید منابع زیست محیطی، به صورت خاموش و آرام، دنیا را به تدریج به سمت نابودی و تخریب پیش می‌برد و در واقع خطرناک‌تر از تروریسم است. امیدوارم همگی نسبت به حفظ و احترام به منابع طبیعی و وصایای بزرگان نظام اهتمام داشته باشیم.
سه شنبه 16 تیر 1394 07:10 ب.ظ
سلام
ضمن تشکر
و قبولی نماز و روزه ه
و ارادات
در شماره ی 39 دامنه پیوند زدم
لطفا" آدرس جدیدم را در لینک اصلاح کن:
http://damaneyedarabkolamihan.mihanblog.com/
چون وبلاگ را آوردم میهن بلاگ.
ممنونم و سپاس
احمد الله وردی زاده لداری علیک سلام: طاعات و عبادت شما قبول. انجام شد.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


إِنَّا جَعَلْنَا مَا عَلَى الْأَرْضِ زِینَةً لَّهَا لِنَبْلُوَهُمْ أَیُّهُمْ أَحْسَنُ عَمَلًا در حقیقت ما آنچه را كه بر زمین است زیورى براى آن قرار دادیم تا آنان را بیازماییم كه كدام یك از ایشان نیكوكارترند. سوره الکهف آیه 7
We have appointed all that is on the earth an adornment for it, in order that we try which of them is finest in works.AL-KAHF_VERSE 7

مدیر وبلاگ : احمد الله وردی زاده لداری
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی