تبلیغات
كُلُواْ وَاشْرَبُواْ وَلاَ تُسْرِفُواْ إِنَّهُ لاَ یُحِبُّ .. = بهره وری - وَ لا تُفسِدُوا فِی الأرضِ بَعدَ إصلاحِهَا
كُلُواْ وَاشْرَبُواْ وَلاَ تُسْرِفُواْ إِنَّهُ لاَ یُحِبُّ .. = بهره وری
eat and drink, and do not waste. he does not love the wasteful
چشمها را باید شست. جور دیگر باید دید

خداوند بیامرزد سهراب شعر اجتماعی ایران  یعنی سهراب سپهری را که که گفته بود" چشمها را باید شست.جور دیگر باید دید"  بعضی از دوستان از بنده تقاضا داشتند عکسهای زیبایی از منطقه بندپی و الخصوص لدار را در وبلاگم به نمایش در آورم، اتفاقا در این سفر آخر که برای دیدن خانواده به لدار سفر نمودم، یک لحظه چشم انداززیبایی از تلفیق کوه و دشت و جنگل نظرم را جلب نمود. ابتدای وردی لدار( سرپل) توقف کردم که آن منظره را شکار کنم اتفاقا این کار را  کردم.

این عکس


ولی نا گاه چشمم به منظره ای افتاد که شوکه شدم، خدایا این صحنه واقعی است یا نه! این همان صحنه هایی است که از تلویزیون ملی گه گاهی از وضعیت اسفناک انباشت زباله ها در مناطق جنگلی مناطق گیلان و مازندران و گلستان به نمایش درمیآید که شاید مسئولین امر بیدار شوند و فکر چاره ای کنند. ولی به خودم آمدم و دیدم نه متاسفانه این هم، یکی از آن صحنه هاست.این عکسها از یک نقطه تنها با چرخش 60درجه ای لنز دوربین از محیط گرفته شده است.

این عکس ها


دوستان اهل اندیشه و طرفداران محیط زیست و دوستداران زیبایی های خدا دادی، زیباییها خودشان خودشان را به نمایش درمی  آورند آنچه را که باید به نمایش درآورد و در راه اصلاح آن اقدامی کرد به قلم آوردن یا به تصویر کشیدن بعضی از ناهنجاریهاست که خیلی راحت از کنار آنها می گذریم. در رابطه زشتی این صحنه هیچ نیاز به گفتن و نوشتن نیست، چرا که  همانطوری که آفتاب خود دلیل وجود افتاب است زشتی این صحنه ها به خودی خود همه چیز را در رابطه وضعیت نا به سامان دفن و انباشت زباله را در جای جای کشور الخصوص در مناطق شمالی که با کمبود فن آوری بازیافت و زمین های مناسب دفن روبرو اند را نشان می دهد. شاید بعضی ها بگویند احمد جان نق زدن که راحت ترین کار دنیاست راه حل  ارائه بدهید. باید خدمت عزیزان عرض کنم که بحث حفاظت از محیط زیست و پالایش محیط از الودگیهای بشر ساز یک مسئله اجتماعی و بیشتر فرهنگی است. از نظر اجرایی چیزی که در این کشور زیاد است دستگاههای عریض و تحویل و بی خاصیت و کم کار دولتی و بعضی از نهادهای شبه دولتی  رانتی طرفدار محیط زیست می باشد. در سطح کشورتا  به قول سهراب سپهری نرسیم و نگاه ما به محیط  زیست مثل تمام نگاههای ما از سیاست زدگی جدا نشود وضع از اینکه هست بدتر خواهدشد. البته از دید مسئولین به شدت سیاسی و سیاست زده کشور در همه زمینه ها کشور و مردم ایران تنها تهران وتهرانی ها هستند و بس. همین اواخر مهم ترین مسئله کشور از دولت گرفته تا مجلس( کل حاکمیت) بحث آلودگی بنزین تولید داخل زمان دولت قبل بود، اول که آدم نگاه می کرد فکر می کرد بحث واقعا محیط زیست انسانی و سلامت محیط زیستی است ولی زمانی  که طرف مقابل بحث وارد کننده بنزین و آلوده بودن آنها را مطرح کرد. فیتیله آن پائین کشیده شده. البته چون این وبلاگ سیاسی نیست  بنده قصد ندارم وارد جزئیات  شوم. اما در رابطه با لدار باید چند کار همزمان انجام شود.1). آگاه کردن مردم از مضرات اینگونه رفتار هم از نظر آلودگیهای که بعدا دامگیر آنها خواهد شد و هم از نظر کراهت(زشتی) منظری که برای ابادی ایجا می شود. 2).باید در انتخابات بعضی ازاعضای شورا آبادی و دهیار تجدید نظر کرد.3 ).الان باید از شورای محل، دهیار، اداره کل حفاظت محیط زیست استان و بابل، شرکت سهامی آب منطقه ای مازندران و اداره کل امور آب بابل و فرماندار بابل شکایتی را تنظیم و به دادگاه صالحه ارائه داد. البته شخصا با بخشدار محترم بندپی شرقی جناب آقای دکتر علی تبار گفتگو کردم قول دادند به این وضعیت سر و سامانی دهند.


نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : محیط زیست، زباله، کراهت منظر،
لینک های مرتبط :

سه شنبه 31 تیر 1393 09:44 ق.ظ
دوست عزیز و بچه محل خوبم دلم نیآمد در رابطه با انتخابات کشورمان با شما کمی بیشتر گفتگو ننمایم. دوستم اینکه اول غفلت از خدا و دوم عاقلانه رفتار نکردن در انتخابات کشورمان پاشنه آشیل مشکلات است و تا زمانی این روش اصلاح نشد هزینه های نا خوشایند آن را باید بپردازیم درحد امکان برای شما توضیح می دهم که انتخابات ما هنوز توده وار و احساسی است. شما با بنده موافقید که بصورت ظاهر تهران به عنوان یکی از کلان شهرهای دنیا وتوسعه یافته ترین شهرکشور باید رفتار شهروندان آن درانتخابات عقلایی تر از دیگر نقاط کشور باشد. اما شما نگاه کنید به نتایج ادواری انتخابات این شهر، انتخابات های قبل تر که یادم نمی اید. اما شما به نتیجه انتخابات سال 1374 مجلس شورای اسلامی در آن شهرستان نگاه کنید. خانم فائزه هاشمی به دلیل اینکه پدرش رئیس جمهور است و از آزادی مطلق برخوردار بود برای جذب آرا با یک سری شعارهای آزادیخواهانه و حتی هنجارشکنانه مثل آزادی دوچرخه سواری خانمها و چرایی نرفتن خانمها به ورزشگاههای فوتبال از آدمی مثل ناطق نوری جلو زده، می شود نفر اول تهران. در انتخابات بعدی مجلس(ششم، یعنی همان مجلسی که در مرکز قانون گذاری کشور نمایندگان در آن به تحصن می پردازند و باید توجه داشت اکثر متحصنین و رهبری آنها به عهده نمایندگان تهران بود) محمدرضا خاتمی داداش محمد خاتمی رئیس جمهور وقت می شود نفر اول و اکبر هاشمی رای نمی آورد یک خانم زیبا رویی به نام ناهید شیدکه به خاطر زیبایی اش پوسترهای تبلیغاتی او، اون موقع تا 5 هزار تومان خرید فروش می شد خط خورده به جایش هاشمی را وارد می کنند و داستان عدم حضور اکبر هاشمی در مجلس و الی آخر. در انتخاباتی شورای اسلامی شهر تهران در دوره ایی که احمدی نژاد رئیس جمهور بود خواهرش پروین که از نظر زیبایی مثل خوش بود می شود نفر دهم تهران و الی اخر. بگذریم از پروسه چگونگی گزینش آدمها برای انتخابات که حدیثی مفصلی است شما به نتایج انتخابات ریاست جمهوری نگاه کنید!! شرایط اجازه گفتن و نوشتن نتایج این انتخابات بر وضعیت فرهنگ، اقتصاد، مذهب، امنیت و... و عاقبت افراد منتخب دراین انتخابات ها را نمی دهد. وگرنه آنهایی که از حصار آهنیندر برابر قانون برخوردارند به اندازه کافی هم نوشتند و هم در کانالهای ماهواره ای گفتند و می گویند.
یکشنبه 29 تیر 1393 08:49 ب.ظ
در عجبم که اهالی محترم لدار با وجود این همه قشر فرهیخته و کارشناس و آگاه به فعالیت های انجام گرفته توسط شوراهای گذشته چه جوری باز مهر تایید بر این افراد میزنند و چرا به افراد دیگری میدان نمیدهند. شاید بتوانند گره از مشکلات محل بگشایند که اگر هم نگشایند ، با وضع موجود هیـــــچ ضرری نکرده ایم.
امیدوارم که همه ما خدا رو ناظر بر کارهامون ببینیم .
احمد الله وردی زاده لداری سلام برادری که خودتان را متعجب معرفی فرمودید. اتفاقا پاشنه آشیه کشورمان غفلت از خدا در انتخابات کشور چه در سطح ملی(ریاست جمهور)، استانی(خبرگان رهبری)، شهرستانی(نمایندگان مجلس) و محلی(شورای اسلامی شهر و روستا) هم از طرف کاندیداها و هم انتخاب کنندگان می باشد. هدف از کاندیداتوری کسب قدرت و ثروت بیشتر وملاک انتخاب نیز قوم خویشی و حزب و باندی است. بنده که لدار نیستم ولی خودت اگر لدار هستید داستان انتخابات 92 را قطعا از نزدیک شاهد بودید. از این اینها بگذریم که بحث خیلی تخصصی و سیاسی میشه هرچند بنده را در محل کار و بین دوستان به قول عرب ها محلّل مسایل سیاسی می دانند ترجیع می دهم در اینجا از تحلیل سیاسی قضیه گذشت کنم. بنده به شما پیشنهاد می کنم از سر تفریح هم که شده بروید سراغ تک تک اعضای شورای لدار و یا حتی بابل بپرسید قانون شورای شهر و روستا کی تغییر کرده و چند ماده و تبصره دارد و حداقل چهار تا از وظایف اعضای شورا را بر شمرند اگر پاسخ گرفتید به قول یکی از بینندگان وبلاگم که در ارتباط با مطلب لدار بنده را جوجه دو روزه معرفی کرده بود و خواستار جمع کردن کاسه و کوزه ام شد. بنده بساط وبلاگ را جمع نموده اعطای ایفای مسئولیت مدنی و شهروندی را به لقایش می بخشم.
سه شنبه 24 تیر 1393 02:57 ق.ظ
سلام علیکم.
بنظر میرسه بحث محیط زیست ومعضلاتش تو این صفحه جدی شده ،با این وجود ،دوستان شماهیچ راه حل دیگه ای غیر از افشای اسم کسانی که مقصر میدونند،ندارند؟چرا سعی میکنیم فرافکنی وحاشیه سازی کنیم؟ آقا ،ما باید تاوان اشتباه خودمون رو تا زنده ایم وهستیم بدهیم .حق نداریم این مجموعه بدمنظر که ساخته ماست روبه نسلهای آینده تحویل بدیم.اگر جسارتم رو ببخشیدیک پیشنهاد دارم:باید دخالت دولت درجایی که منافع ملت درمیان است کم شده وبه مردم واگذار شود،وتامردم فرهنگ گذشته خود را مبنی برحفظ سلامتی،گناه اسراف،کارو تلاش،دوری ازتنبلی و تن پروری ،راستی و صداقت درکاروگفتار،ودرنهایت عدم آزار واذیت حیوانات،به خاطر نیاورده وبا محبت یکدیگر رانپذیرند،به این مهم دست نخواهیم یافت.فعلا وقت کار وارتقاء فرهنگ است .آدمهایی رو که فقط به دنیا ومال اندوزی به هرقیمت فکر میکنند رو باید به دنیا واگذارکرد.از اینکه وقتتون رو گرفتم وبی پرده مینویسم مرا ببخشیدوعفوبفرمایید.
دوشنبه 16 تیر 1393 11:57 ب.ظ
سلام برادر،آشغال های زیر پل ورودی لداربوسیله برادر بزرگوار سید تقی فضل الله پور به آتش کشید ومعدوم شد،عزیزان شورا ودهیارلدار یاد بگیرید.
احمد الله وردی زاده لداری علیکم السلام آقا یا خانم ب. الحمدالله. اما درمانده شدم که چی بگویم. یاد آن شعر فردوسی افتادم که گفته بود ...رهام هم تیری انداخت...
دوشنبه 16 تیر 1393 10:39 ب.ظ
سلام برادر،شما که از شورای لدار حمایت می کنید باید مستحضر باشید که اگر لدار به این روز افتاد به خاطر عملکرد ضعیف شورا ودهیار محل می باشد این افراد با خودشان هم درگیرند حالا چگونه می خواهند برای عمران وآبادی محل کاری انجام دهند، همچنین درمورد تردد وسایل حمل زباله باید عرض کنم که به دلیل دست گلی که همین برادران شورا ودهیار به آب دادن وآن هم مربوط می شود به دریافت مبالغی کلان برای منافع شخصی خود از یکی از افراد دارای معدن شن که از مسیر لدار تردد می کرد اداره راه بابل مسولیت این جاده را از دست شوراودهیاری لدار گرفت.اگر نیاز باشد اطلاعات دیگری از دست گلهای، که این آقایون دادن افشا خواهم کرد.
احمد الله وردی زاده لداری علیکم السلام برار. من که شما را نمی شناسم اما شما چرا ؟ می دانید بنده کی هستم حداقل به اسم و فامیل می شناسی نه شناختن به معنای واقعی کلمه. در هر حال لازم می دانم دو نکته را یادآوری کنم. 1). شما متن و راه حل های پیشنهادی بنده را خوانده اید که بنده متهم به طرفداری از شورا می فرمائید. نکند فکر می کنید چون دو نفرشان پسر عمه های بنده و آن دیگری فامیل و شوهر دختر دایی ام هستند اینجوری فکر می کنید. نخیر بنده گفتم اینها انتخاب لداریها هستند و از کره مریخ نیآمدند. آقا یا خانم ک درسته که بنده ساکن قم هستم و دور از لدار مگر همین رئیس و رئوسا لدار نبودند برای انتخاب این آدمها در روز انتخابات بزن و بکوب راه انداخته بودند و نزدیک محمود طاهری فرزند عمو روح الله را بکشتن بدهند باز هم بگویم {(راه حل های اینجانب که در متن هم هستند 1). آگاه کردن مردم از مضرات اینگونه رفتار هم از نظر آلودگیهای که بعدا دامگیر آنها خواهد شد و هم از نظر کراهت(زشتی) منظری که برای ابادی ایجا می شود. 2).باید در انتخابات بعضی ازاعضای شورا آبادی و دهیار تجدید نظر کرد.3 ).الان باید از شورای محل، دهیار، اداره کل حفاظت محیط زیست استان و بابل، شرکت سهامی آب منطقه ای مازندران و اداره کل امور آب بابل و فرماندار بابل شکایتی را تنظیم و به دادگاه صالحه ارائه داد.)}.2). از اینکه هم دهیار و شورای لدار ناکارآمد هستند و همانطور که در متن اصلی نوشتم باید در انتخاب آنها تجدید نظر شود . اما بنده به تاسی از این آیه قرآن که می فرمایند( یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا كَثِیرًا مِّنَ الظَّنِّ إِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ إِثْمٌ وَلَا تَجَسَّسُوا وَلَا یَغْتَب بَّعْضُكُم بَعْضًا أَیُحِبُّ أَحَدُكُمْ أَن یَأْكُلَ لَحْمَ أَخِیهِ مَیْتًا فَكَرِهْتُمُوهُ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ تَوَّابٌ رَّحِیمٌ. اى كسانى كه ایمان آورده‏اید از بسیارى از گمانها بپرهیزید كه پاره‏اى از گمانها گناه است و جاسوسى مكنید و بعضى از شما غیبت بعضى نكند آیا كسى از شما دوست دارد كه گوشت برادر مرده‏اش را بخورد از آن كراهت دارید [پس] از خدا بترسید كه خدا توبه ‏پذیر مهربان است(الحجرات آیه 12)) ترجیع می دهم از قضاوت در این مورد اجتناب نمایم. هر چند یکی شان کلاه بنده را نیز بر داشته و بنده بخاطر آبرو و منزلت خودم از خیرش گذشتم. چون آبرو و منزلتم حداقل پیش خودم قابل ارزش گذاری نیست.
شنبه 14 تیر 1393 03:17 ب.ظ
با عرض سلام خدمت همه دوستان
اینکه مسئولان محترم مربوطه باید وظایف خودشون رو خوب انجام بدن که کاملا درسته و حق عموم اهالی محترم لداره ، اما به نظر بنده تا سرو سامان گرفتن این معضل و پیدا شدن بانی این موضوع با توجه به نوع زباله های موجود و اینکه بیشتر از جنس ظروف یکبار مصرف و زباله های باقیمانده از مراسمات ( جشن و عذا ) می باشد می توان با درخواست محترمانه از برگزار کنندگان این مراسمات خواست که در کنار این همه برو و بیایی که برای اجرای مراسمشون انجام میدن، این دسته از زباله ها را ( که فکر نکنم از 2-3 گونی تجاوز کنه ) به نزدیکترین محلی که شهرداری منطقه اقدام به جمع آوری زباله های آن محل میکند انتقال بدهند .
به نظرم جا انداختن این کار بعنوان یک فرهنگ میتونه خیلی از حجم این زباله ها کم کنه ، ضمن اینکه اهالی محترم هم باید این تفکر رو که هرچه ضایعات دارند رو باید بیان و کنار رود خونه خالی کنند رو باید کنار بذارند چون جدا از زشت منظر شدن محیط ، باعث ایجاد بیماری وهمچنین کاهش و ازبین رفتن آبزیان نیز می شود .
در ضمن از لداری ها و دمینرزی های محترم دعوت میکنم به آدرس زیر سر بزنید ، تشکر .
شنبه 14 تیر 1393 10:48 ق.ظ
سلام همكار ارجمند از جمله كارهایی كه كمتر كسی به فكرش راه میدهد بحث الودگی محیط زیست است كه امروزه زندگی نه فقط انسانها بلكه همه جانداران را را در خطر بزرگی قرارداده است هرجا صحبت از محیط زیست می شود همه وهمه با صدای بلند می گویند كه باید به محیط زیست توجه شود و باید از الودگی ان جلوگیری شود اما متأسفانه خود ما ... اینجانب به زادگاه جنابعالی سفر كرده ام و می دانم از چه مناظرزیبایی برخوردار است و بسیار خوش اب و هواست منطقه دراز كلا كه تقریبا چسبیده به لدار است را دیده ام و تقریبا جمع روزهایی كه دران بوده ام به 25 الی 30 روز می رسد (البته در طی 4 سال)باید بگویم این مسئله فقط در مناطق شمالی كشور نیست كه فاجعه بار شده است در شمال غرب ،دریاچه ارومیه كه نمونه ای در جهان ندارد نیز در خطر نابودی كامل دست و پا می زند امیدوارم كه خداوند متعال كمك كند و این ناهنجاریهای و آسیب های اقتصادی و زیست محیطی از بین برود انشاء الله
شنبه 14 تیر 1393 10:38 ق.ظ
با عرض سلام حضور طبیعت دوستان گرامی، بر طبق روایتی حضرت آقا امیر المومنین (ع) هرگاه به مسافرتی تشریف می بردند، چنانچه در راه به آثار و ابنیه تاریخی یا طبیعت زیبایی می رسیدند، از مرکب پیاده می شدند و دو رکعت نماز بجا می آوردند. این نشان از احترام و اقبالی بود که آقا به طبیعت داشتند.باشد تا سیره امامانمان نشان راهمان باشد. متشکرم
پنجشنبه 12 تیر 1393 07:35 ب.ظ
با عرض سلام و قبولی طاعات ، عکسهای منقه لدار بسیار زیبا میباشد البته گذشته از عکسهایی که به محیط زیست منطقه تعرض شده است ،من یک سوالی از جنابعالی دارم میخواهم جهت زندگی به آن مناطقه عزیمت کنم آیا مکان خوبی را میتوانید معرفی نمایید جهت زندگی .
احمد الله وردی زاده لداریعلک سلام برای چه کاری و برای چه مدت؟
پنجشنبه 12 تیر 1393 08:27 ق.ظ
آقای ک مجددا سلام: خدمت شما عرض کنم یکی از ببننده ها ی خانم یا آقایی به نام " م" متن جالبی نوشته اند به نظرم خیلی قشنگ مسئله را تبین نموده اند بنده نیز آن متن را برای تان تکرار می کنم . این متن(عكسی كه ضمیمه فرمودید بی هیچ حرف و سخنی،گویای رفتار زشت و بی فرهنگی ما ایرانی هاست كه فقط ادعای فرهنگ و تمدن داریم.اعتماد به نفس و غرور بی پایه و اساس ما ایرانی ها،كشور پر از استعداد و زیباییهای طبیعی، جنگلها و سرمایه های خدادادیش را از بین برده و درحال تحویل یك كشور كاملا عقب افتاده و بی تمدن به آیندگان هستیم و باید قبول كنیم و واقعیت را بپذیریم كه فقط ادعای تمدن و فرهنگ داریم )
چهارشنبه 11 تیر 1393 11:13 ب.ظ
سلام برادر،تازمانی كه افرادی نالایق بركرسی شورا ودهیاری لدار تكیه زده باشند وضعیت از این بهتر نخواهدشد،برای این افراد فقط پول مهم است و واژه محیط زیست برای این افراد معنایی ندارد.
احمد الله وردی زاده لداری علیک سلام برار:اینها بخش کوچکی از مقصرینند. مقصر اصلی سیستم می باشد که در این عصر که همه گونه مواد صنعتی با طول عمر ماندگاری بالا در طبیعت در دور و بکرترین نقاط کشور توزیع و مصرف می شوند به فکر بازیافت آنها نمی باشند و هیچ گونه آموزش و فرهنگ سازی از سوی رسانه ی ملی که قرار بود یک دانشگاه باشد در آگاه سازی مردم صورت نمی گیرد. تازه از سوی تحصیل کرده های این مرز و بوم (حالا به اعتقاد بعضیها)که می توانند نقش تاثیر گذاری در راه مبارزه با این ناهنجاریها ایفا کنندحرکتی صورت نمی گیرد. برادر عزیز و بزرگوار تازه فاجعه بارتر اینکه لدار شده گذرگاه ماشین های حمل زباله شهرها و روستاهای اطراف به سایت انجیلی سی و این آقایان عرضه ندارند که شرط بگذارند در صورت حمل و دفن مجانی زباله های لدار اجازه تردد به این ماشین ها را می دهند.و ظاهرا تا یکی از کودکان معصوم آن دیار همیشه مظلوم زیر چرخ های کامیونهای مذکور که با سرعت در اتوبانها حرکت می کنند جانش را از دست ندهد اقدامی جهت کنترل سرعت آنها هم انجام نخواهد شد. دوست عزیز که خود را معرفی نکرده اید عرضه و تخصص لداریها فقط مایه رفتن برای ناموس مردم آبادی و جوانان برای جذب در ادارات بوده و هست چه آن موقع که در اوایل انقلاب یک عده برای خودشیرینی حاجی اسدالله تبار را کمونیست معرفی کردند و چه بعدها که چه اقداماتی را انجام ندادند. من خودم بعد از سربازی در آزمونی برای جذب در مخابرات استان شرکت کرده بودم و از نظر رتبه نفر اول شدم، قبول نداید بروید از آقای غلامعلی بابانژاد که آن موقع کارمند کارگزینی اداره کل بودند بپرسید وقتی آمدند لدار تحقیقات گفتند اگراو آدم درستی است ریش خود را سه تیغه نمی کند و یا او را از دانشگاه اخراج نمی کردند در حالی که کسی بنده را از دانشگاه اخراج نکرد بلکه خودم بنا به دلائلی مثل همه آنهایی که حق انصراف دارند از آن رشته تحصیلی انصراف دادم(می دانید اگر اخراج شده بودم دیگر حق شرکت در کنکور و قبولی در دانشگاه را نداشتم و ...). البته می دانم که چه کسانی این تحقیقات را دادند حتی به اسم برادر اگر بخواهم بیش از این بنویسم باید سر از ناکجا آباد در بیاورم.بعدش مگر این آقایان از کره مریخ آمدند انتخاب خود ماها هستند. ببخشید که نمی شود بیشتر از این درد دل نوشت.
چهارشنبه 11 تیر 1393 10:44 ق.ظ
غ.غلامزاده
باسلام و ارادت ؛
تبریک به جنابعالی وحسن سلیقه تان . در معرفی تصویری زادگاه مادری با کمی حوصله میتوان بر بلندای انتهائی جاده روستای شاهزاده رضا به درازکلا ، چارشمین یا پی نمازدلنوازی روستای لدار را نظاره گر بود. دغدغه خاطر جنابعالی در خصوص مسئله زباله و انباشت آن در ورودی محل که واقعا"تعفن آن مشمئز کننده است جای سپاس دارد.
احمد الله وردی زاده لداری علیک سلام:یادم باشه دفعه بعد از یکی از نقاطی که فرموده اید عکسی از لدار بگیرم و در وبلاگم بگذارم. درست می فرمائید بخصوص اگر بتوان از ازرسی بتوان یک عکسی از کل لدار گرفت. اگر خدا توفیق داد این مهم را انجام خواهم داد.
چهارشنبه 11 تیر 1393 07:58 ق.ظ
سلام علیكم.
تیریك میگم كه به دوستداران زمین پاك وعاری ازآلودگی پیوستید.
بالاخره ما هم یك عكس از محله شما وزیباییهاش دیدیم .عكسی كه ضمیمه فرمودید بی هیچ حرف وسخنی ،گویای رفتارزشت وبی فرهنگی ما ایرانیهاست كه فقط ادعای فرهنگ وتمدن داریم.اعتماد به نفس وغرور بی پایه واساس ما ایرانیها،كشورپراز استعداد وزیباییهای طبیعت،جنگلهاوسرمایه های خدادادیش را ازبین برده ودرحال تحویل یك كشور كاملا عقب افتاده وبی تمدن به آیندگان هستیم وباید قبول كنیم وواقعیت روبپذیریم كه فقط ادعای تمدن وفرهنگ داریم وآن هم فقط درحرف وسخن.ازدیدن سایت شما خرسندوازعكس ومشكلات زیست محیطی متاثر شدم .
احمد الله وردی زاده لداری علیک سلام. بنده تازه به جمع دوستداران زمین پاك و عاری ازآلودگی نپیوستم بنده از کودکی به این مسائل حساس بودم و خاطرات تلخ و شیرین در راه مبارزه با این ناهنجاریها دارم.اتفاقا دربست با این عبارات(ما ایرانیهاست كه فقط ادعای فرهنگ و تمدن داریم.اعتماد به نفس و غرور بی پایه و اساس ما ایرانیها،كشور پر از استعداد و زیباییهای طبیعت،جنگلها و سرمایه های خدادادیش را ازبین برده و درحال تحویل یك كشور كاملا عقب افتاده و بی تمدن به آیندگان هستیم و باید قبول كنیم و واقعیت را بپذیریم كه فقط ادعای تمدن و فرهنگ داریم )شما موافقم.
سه شنبه 10 تیر 1393 03:11 ب.ظ
سلام .دوست عزیز جناب آقای الله وردی.این دغدغه شما هم مثل بقیه دغدغه های شما از روی احساس مسئولیت و وظیفه است و این مرام شما همیشه برای بنده ستونی بوده است .توجه شما به محیط زیست نشان از تربیت ، فرهنگ و ایمان و نگاه ژرف شما به آینده است امید است همه ما به خصوص مسئولین محترم مثل شمافکر کنیم وباشیم.
احمد الله وردی زاده لداری علیک سلام. خواهشم می کنم لطف داریدانجام وظیفه شهروندی است.همه ما باید احساس مسئولیت کنیم. کاش خودتان را معرفی می فرمودید.
سه شنبه 10 تیر 1393 02:36 ب.ظ
ضمن تشكر از دقت نظر شما درانتخاب مطالب آموزنده ای كه درج نموده اید به امید روزی كه همه ما طبیعت را خانه خود بدانیم و یاد بگیریم همیشه امكان ترمیم و بازسازی آن خانه را نخواهیم داشت ودرك كنیم خداوند آن را برای یكبار زندگی كردن نزد ما به امانت گذاشته است و اگر قدر ندانیم آن خانه بر سر ساكنانش آوار خواهد شد .
احمد الله وردی زاده لداری علیک سلام انشاء الله ولی فردا بس دیر خواهد بود.
سه شنبه 10 تیر 1393 01:07 ب.ظ
سلام و درود
به نظر من به جای تأسف خوردن، اگه همه مسئول خودشون باشن بهتره، تو همین لدار ما، فکرکنم اکثرن تحصیلات دانشگاهی داشته باشن ولی میبینیم وضعیت به چه شکلی هست، همه منتظرن مسئولین کاری کنن، در حالی که متوجه نیستیم که این مسئولین خودمون هستیم.
احمد الله وردی زاده لداری علیک سلام محمد آقا: بنده هم در کلیت امر با شما موافقم و شما درست می گوئید اتفاقا در آموزه های دینی ما هم هست و این حدیث نبوی موید این نکته است &کلکم راع و کلکم مسئول عن رعیته& اما محمدجان شما ناخواسته خلط مبحث می فرمائید اولا اگر اینجوریه دیگر فلسفه وجودی نهادهای رسمی و مدنی شوراهای اسلامی، دهیاری، فرمانداری و ... چیه؟ آیا دولت به کارکنان دستگاههای نظارتی مثل محیط زیست، امور آب و... حقوق می پردازد که صبح ها بیایند کارت ورود بزنند و زیر کولر های گازی اینترنت ببینند و عصر کارت خروج و... آیا امور آب نباید به این اندیشه کند که این زباله ها در اثر وقوع یک باران نسبتا شدید به دریا منتقل شده و باعث آلودگی آب دریا و از بین رفتن زنجیره اکولوژیکی آن از جمله مرگ تولید کننده ممتازترین خاویار دنیا می شود. دوما کی گفته تحصیلات معادل روشن بینی و درک و رفتار درست است. محمدآقا! بودند و هستند کسانی که حتی سواد خواندن و نوشتن نداشته و ندارند، اما به اندازه آدمهای دارای مدرک phd اجتماعی مسئولیت پذیری و درک اجتماعی داشته و دارند و برعکس آن نیز هم. نیازی نیست خیلی راه دوری بروید و کار تحقیقاتی میدانی عظیمی انجام بدهید کافیست کمی در رفتار و منش اطرافیان خودمان دقیق شویم و نگاه هنجارشناسانه اجتماعی داشته باشیم. سوما از دست بیننده ی فارسی زبان اقصا نقاط کشور و شاید خارج کشور غیر از ابراز همدردی و تاسف چه کار دیگر بر می آید. زیادی سر شما را درد نیاورم. شادکام و پیروز باشید.
سه شنبه 10 تیر 1393 10:06 ق.ظ
سلام آقای الله وردی زاده ، نگاه شما به طبیعت و نگرانی از وضعیت منابع طبیعی و محیط زیست واقعاً ستودنی است . انشاءالله مسئولین نظام نیز با این دیدگاه اعتبارات لازم را جهت حفظ وحراست از منابع طبیعی و محیط زیست تخصیص دهند.
دوشنبه 9 تیر 1393 11:20 ب.ظ
سلام عکس اول بسیار زیبا بود
برای عکسهای بعدی هم فقط میتونم بگم متاسفم.
دوشنبه 9 تیر 1393 01:20 ب.ظ
با سلام و تشكر ویژه از جنابعالی بجهت توجه ویژه به محیط زیست دیارتان. پاینده و سربلند باشید.
دوشنبه 9 تیر 1393 01:12 ب.ظ
سلام
سپاس از كار ارزشمندتان
به نظر بنده باید خودمان هم گوشه از كار را برای نجات محیط زیست بگیریم. مثلا آموزشهای عملی به كودكمان و دیگر منعكس نمودن در سایتها و ...
روزی من و پسرم در جای می رفتیم پسرم سه ساله است و آبمیوه می نوشید پس از پایان آبمیوه، زباله آن را بر روی زمین انداخت ولی من با مهربانی به او گفتم نباید این كار را انجام دهد زباله او را برداشت و همچنان كه دست او را گرفتم و به طرف سطل زباله رفتیم و او زباله را بر سطل انداخت
به نظر نسل بعدی درس می گیرد و محیط زیستمان از خطر الودگی خواهد رهید
با سپاس
دوشنبه 9 تیر 1393 12:53 ب.ظ
سلام اقای الله وردی زاده ارادتمندم واقعازیباست ولی برای زباله ها فقط باید تاسف خورد
دوشنبه 9 تیر 1393 12:44 ب.ظ
بنده هم مثل آقای شریف زارع و قطعا آقای ایمانی پور با رویکرد شما در قبال محیط زیست موافق هستم و باید از دو جنبه آموزشی برای هوشیار کردن مردم نسبت به اهمیت محیط زیست و عواقب سوء آلوده کردن آن و هم از جنبه برخورد قانونی با خاطیان به مسئله نگاه کرد و آن را پیگیری کرد.
دوشنبه 9 تیر 1393 11:18 ق.ظ
توجه شما به محیط زیست بجا و ستودنی است. امید است که مسئولین کشور در راستای توسعه پایدار ، مراقب ثروت عظیم خدادادی در استان های شمالی باشند تا آیندگان ما را به سخره نگیرند.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


إِنَّا جَعَلْنَا مَا عَلَى الْأَرْضِ زِینَةً لَّهَا لِنَبْلُوَهُمْ أَیُّهُمْ أَحْسَنُ عَمَلًا در حقیقت ما آنچه را كه بر زمین است زیورى براى آن قرار دادیم تا آنان را بیازماییم كه كدام یك از ایشان نیكوكارترند. سوره الکهف آیه 7
We have appointed all that is on the earth an adornment for it, in order that we try which of them is finest in works.AL-KAHF_VERSE 7

مدیر وبلاگ : احمد الله وردی زاده لداری
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی